logotype

Liga

Regulamin rozgrywek oraz wszelkie informacje na temat 1 i 2 ligi jorkyball uległy w tym sezonie modyfikacji i tak do najważniejszych zmian należą:

- Kwota wpisowego za rundę wynosi 350 zł od drużyny.( po 28 / 02 400zl )

- Drużyny rozgrywać będą między sobą 2 mecze ( Jesli bedzie ponad 10 zespolow ) lub 4 ( Jesli bedzie mniej niz 10 zespolow ) do 3 setow wygranych.

- ustalono szczegółowy, osobny terminarz pojedynków 1 i 2 ligi :

* 1 liga będzie rywalizować w poniedziałki , środy , piątki.

* 2 liga będzie rywalizować we wtorki , czwartki , soboty.

- Każda ekipa zobowiązana jest do gry w jednolitych strojach ( brak będzie skutkował odjęciem punktu w meczu! )

- Drużyna która nie dokończy rundy w terminie ( dokładną date poda organizator rozgrywek ) będzie ukarana punktami ujemnymi w zależności od liczby nierozegranych spotkań

- Mecze 1 i 2 ligi rozgrywane będą w przedziale godz od 18 do 22

Jeśli chodzi o konkretne zmiany w samych przepisach gry które są zgodne i obowiązują również w ligach innych krajów oraz na samych mistrzostwach Europy to trzeba wspomnieć m.in o takich zmianach jak :

- Decyzja sędziego w trakcie pojedynku jest ostateczna i nie podlega dyskusji ( kłótnie z sędzią bądź złe zachowanie w klatce może spowodować odjęciem małego punktu w czasie grania seta )

- Niepojawienie się w umówionym terminie na mecz skutkuje walkowerem ( nie ma możliwości przełożenia meczu w przypadku nie ustalenia tego zdecydowanie przed spotkaniem! )

- W przypadku gdy piłka zmierza do bramki i jest w nieprzepisowy sposób zatrzymana ręką , napastnik drużyny przeciwnej wykonuje do 3 rzutów karnych aż do pierwszego trafienia.

- Zbyt wysoko uniesiona noga zawodnika skutkuje faulem wykonywanym pprzez drużynę przeciwną.

- Równoczesny kontakt dwóch zawodników z piłką ( zderzenie nogą bądź inną częścią ciała ) skutkuje obustronnym faulem i rozpoczęciem gry od bramki drużyny , która ostatnia zdobyła gola.

- Zabrania się dotykania ręką ściany oraz w przypadku obrońcy trzymania się bramki rękoma. Skutkuje to faulem dla drużyny przeciwnej

- 5. Zasady punktowania:

Zwycięstwo w jednym meczu – 3 pkt

Zwycięstwo w dwóch meczach - 6 pkt

Zwycięstwo i porażka - 3 pkt

Zwycięstwo i porażka 2-3 - 4 pkt

Zwycięstwo 3-2 i porażka 2-3 - 3 pkt

(Wygrana 3-2 – 2 pkt zwycięzca - 1 pkt przegrany)

Porażka 0-3 lub 1-3 – 0 pkt

- Przy identycznej liczbie pkt o miejscu w tabeli decyduje bezpośredni pojedynek!

-Interpretacja przepisów jak i regulaminu rozgrywek należy do organizatora ligi jorkyball.

- Za wszelkie nieszczęśliwe zdarzenia bądz wypadki nie odpowiada organizator ( chyba że są to wady, uszkodzenia obiektu które spowodowały nieszczęśliwe zdarzenie ) Uczestnicy ubezpieczają się od następstw niefortunnych wypadków we własnym zakresie. Organizator nie odpowiada też za rzeczy pozostawione na

terenie obiektu( Ubiór można zostawiać w specjalnych szafeczkach zamykanych na kluczyk za który odpowiada jego posiadacz)!!!

 

2019  Jorkyball Sosnowiec - piłka nożna 2vs2    | Realizacja: Reklama Sosnowiec

Rezerwacja Boisk: + 48 508 775 549 Adres: ul.Sienkiewicza 3, Sosnowiec (CH EUROPA II - od stacji BP)